Browsing Category

………………..

14997170_10211365655921990_1432678957_n 0

Елена и Давор

Секоја приказна започнува со: Си биле еднаш… Приказната на Елена и Давор си ја знаат само тие двајцата, но сакаа да ни раскажат само дел, 

November 08, 2016 ....................
14089065_1600101023616640_3281573525449363514_n 0

Модна ревија на Ивана Каран

Во саботата вечер во ресортот „Палас Гарден“ во близина на Куманово, со модна ревија беше промовирана новата колекција на дизајнерката Ивана Каран. Колекцијата „Redingote Reborn”

September 06, 2016 ....................
ppp 0

Младенци – празник на младоста и љубовта

Православната Црква на 22 март ( 9 март по јулијанскиот календар ) го одбележува споменот на 40-те севастиски маченици, ден кој меѓу народот е популарен

March 22, 2016 ....................
za sva 0

НОМИ БАЛОНИ

Најдобри и најбарани во Македонија, пред се професионални, секогаш на прво место ја ставаат љубовта кон работата. Верни на своите клиенти, секогаш тука да ги

March 07, 2016 ....................
cover_romantic 0

Совети како да се сочува романтиката во бракот

Во бракот на почетокот романтиката и флертувањето се по присутни, но со многу обврски околу децата, хипотеки и разни проблеми многумина забораваат да си посветат

December 05, 2015 ...................., Совети
images 0

За каква свадба мечтаат хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има различни желби, замисли и фантазии. Еве како изгледаат тие кога се работи за стапувањето во брак и сите настани кои се

7 Анели Буш 0

Свадби на познатите модни блогерки

Некои модните блогерки ги следат модните трендови некои од нив си имаат свој посебен стил како и да е секоја од нив на свој начин

November 02, 2015 ...................., ЗАБАВА
odelosss 0

Како до вистинскиот костум!?

Како што за невестата е важна венчаницата така и за младоженецот оделото е неизоставен елемент за свадбата како и за секоја свечена пригода, мажот мора

October 17, 2015 ....................
tortaaaaa 0

Како изгледа совршена свадбена торта

Свадбена торта мора да биде совршена, како на изглед така треба и да биде вкусна. Не е лесно да се направи избор во море од

decoracion 0

10 Совети какво цвеќе да изберете за вашата венчавка

Венчавката е еден од најважните денови во вашиот живот, често при организирањето на сала, бенд, венчаница исто така е многу важен и изборот на цвеќе како

Back to Top Copyright © 2015 - Hosting017 - Sva prava zadrzana. Created by Hosting017