Browsing Category

Совети

cover_romantic 0

Совети како да се сочува романтиката во бракот

Во бракот на почетокот романтиката и флертувањето се по присутни, но со многу обврски околу децата, хипотеки и разни проблеми многумина забораваат да си посветат

December 05, 2015 ...................., Совети
kum 0

Зошто не треба да се одбива кумството

Кога велиме кум првата асоцијација која ни паѓа на памет е пријател за цел живот, кој никогаш нема да ве предаде и секогаш ќе биде

October 12, 2015 Совети
mominska1 0

Моминска вечер

Моминска вечер е забава за дарување на невестата која се организира во пресрет на нејзината венчавка. Ваква традиционална забава вообичаено ја планира и организира старосватицата,

September 17, 2015 Совети
naslovv 0

Аксесоари

Никогаш порано часовниците  за мажи и жени не биле толку актуелни како што се денес. Главен машки додаток е се разбира рачниот часовник, но современиот

celikkk 0

Музички Бенд за Вашата свадба

На што прво треба да се внимава!? Основната грешка што многу брачни парови ја прават е тоа што, прво ја закажуваат свадбата, избираат ресторан, резервираат

June 26, 2015 Музика, Совети
tortaaaaa 0

Како изгледа совршена свадбена торта

Свадбена торта мора да биде совршена, како на изглед така треба и да биде вкусна. Не е лесно да се направи избор во море од

decoracion 0

10 Совети какво цвеќе да изберете за вашата венчавка

Венчавката е еден од најважните денови во вашиот живот, често при организирањето на сала, бенд, венчаница исто така е многу важен и изборот на цвеќе како

16876_shutterstock_35038900_iff 0

Совети за невестите: Кој парфем да го изберете на денот на вашата свадба

Иако свадбата е еден од најважните денови во вашите животи, често при организирањето на сала, бенд и фустан, изборот на парфем не е лесно еве

April 29, 2015 Совети
download 0

Накит за невести: Совети како да заблескате на денот на венчавката

Накитот е еден од најважните детали за невестата. Со него можете да постигнете вистинско истакнување на целокупниот стајлинг. Каков вид на накит ќе одберете да

April 14, 2015 Златари, Совети
Back to Top Copyright © 2015 - Hosting017 - Sva prava zadrzana. Created by Hosting017