Никогаш порано часовниците  за мажи и жени не биле толку актуелни како што се денес. Главен машки додаток е се разбира рачниот часовник, но современиот накит нуди скапи и елегантни опции за мажите кои се осмелуваат да го искажат својот префинет вкус.Времето на украсните иглички за вратоврски помина.  Денес дебелите кожни алки, елегантни копчиња, манжетни и метални синџирчиња за врат се многу актуелни. Скап и софистициран накит е погоден за секоја ситуација или настан.

 

Елегантниот маж секогаш обрнува внимание на модните детали и знае како да ги селектира традиционалните аксесоари кои ќе се вклопат во неговата секојдневна приказна. Секако од голема помош се рекламите и каталозите на брендовите за накит кои нудат идеално решение за сечиј стил.На мажите најмногу им се допаѓа накит изработен од сребро, оникс или бисер, но има и такви кои уживаат и во златните изработки.

      Како за жената така и за мажот часовникот  е совршен подарок бидејќи останува како трен и драг спомен и е сведок на убави моменти. Често голем број на мажи при изборот на своето прво парче накит купуваат нешто што ќе стави акцент на нивниот стил и личност. Ако се работи за млад и спортски тип на маж тогаш најдоброто парче накит за него е некоја изработка од сребро, додека пак за деловните и поелегантните мажи е бело розево злато идеален избор.

Едни од најдобрите, врвните најпознати марки на часовници

SLAZENGER, Casio EDIFFICE, POLICE, FERRUCCI….

За изборот на аксесоар ке се погрижат:

Timeless Куманово, Златара Пепи, Златара Квин